MODRÁ

MODRÁ


Také máte rádi MODROU? Věřím, že ano. Myslím na modrou oblohu, pohled na vrcholky hor a namodralé dálky, čistý potůček a kvetoucí pomněnky v jeho blízkosti. Modrá souvisí s komunikací a radostí ze života...

Je to krásná a čistá barva, která působí lehkým a oduševnělým dojmem, pocity klidu a harmonie. Vytváří spíše slavnostní a odlehčenou atmosféru. Hodí se pro mladé dívky do tanečních, které chtějí vypadat něžně i pro muže, jež právě řeší složité situace se záměrem jednat diplomaticky. Zdravotní sestry působí v modrobílém oblečení jemněji než lékaři, odění pouze do bílého stejnokroje. Co je modré pondělí? Trochu sentimentální den po příjemně stráveném víkendu. Do života je potřeba vnést trochu aktivity, aby se týden mohl rozběhnout na plné obrátky. Nejlépe s některým z teplých barevných odstínů.
Kde ji můžeme vidět? Teď, když se nám tak rozjasnilo a letadla na obloze téměř nespatříme, i u nás v Ostravě je krásně "modrá" obloha. Můžeme trochu závidět ptákům, že mohou létat a jsou ve svém pohybu svobodní. Právě tak se cítíme, když jsme šťastní a daří se nám v něčem, co milujeme. Modrá znamená svobodu, to, že se můžeme vyjadřovat, říct svůj názor a třeba i to, že někoho milujeme. Pokud máte v životě málo radosti, běžte ven a nadechněte se čerstvého vzduchu, oblékněte si něco modrého a nepochybně ucítíte klid v duši...

Pokud má obloha spíše našedlý odstín a vyvolává v nás pocit znechucení, cítíme se bez nálady. Takový " šedivý den" a několik takových dnů v řadě za sebou v nás mohou vyvolávat depresi. Všimněte si souvislosti s komunikací. Upřímná komunikace je jako čistá obloha bez mráčků. Můžeme se smát, rozvíjet rozhovor tím správným směrem a máme dobrý pocit ze vzájemné interakce. Pokud se komunikace znečistí odpadními látkami, tedy zešediví, necítíme se dobře. Komunikace není upřímná. Většina pocitů zůstává v dolní části těla a hromadí se v nás negativní energie, které nemohou tzv. projít přes hrdlo. To je jakýmsi regulátorem a také odrazem našeho vnitřního rozpoložení. Proto souvislost s radostí ze života...

Modrá a krční čakra, se kterou tato barva souvisí, je podporována čtyřmi předchozími barvami. Tedy červenou, oranžovou, žlutou a zelenou. Co to znamená? Pokud nemáme v životě vyřešené životní oblasti, se kterými tyto barvy souvisí, je komunikace mnohdy zkreslená. Uvedu příklad. Pokud se někdo cítí zklamaný v lásce( zelená ) nebo se mu nedaří prosadit nějaký projekt ( žlutá ), či má problémy v kreativní nebo sexuální oblasti ( oranžová ) nebo s vyděláváním peněz ( červená ), pak začne váznout komunikace. Může být přiškrcená, váhavá, neupřímná nebo žádná. Mnohdy jsou to nevědomé reakce na daný problém. Věřím tomu, že většina lidí vědomě nelže.

Podívejte se na to, jak je modrá zastoupená ve Vaší skříni? Je jí málo? Pokud ano, udělejte si radost a kupte si třeba šperk s modrým kamenem. I takhle malý předmět dokáže rozproudit Vaši krční čakru. Přidejte do svého bytu více modrých polštářů, ručníků, květin. Co se týče potravin, tady moc velký výběr v modrých odstínech nemáme. Většina potravin je tmavě modrá.

Co se týče zdraví modrá barva má tlumící, chladící a uklidňující účinky. Její schopnosti jsou rovněž desinfekční, proto při kašli neváhejte použít modrou šálu. Modrá totiž tlumí a uklidňuje kašel, tiší bolest, likviduje záněty a hnisání. Pomáhá při překrvení, prospívá při onemocněních žil a cév, snižuje krevní tlak a zklidňuje bušení srdce. Je to barva, která pomáhá regulovat hyperfunkci i hypofunkci štítné žlázy a u žen zmírňuje problémy v období přechodu.
Modrou není vhodné používat při svalových křečích, ochrnutí, špatném prokrvování, natažených svalech. Přemíra modré vede k váhavosti nebo může příliš zklidňovat a být tak na překážku bdělosti.

Přeji Vám příjemné čtení!
zpět