RÚŽOVÁMilé ženy, pro dnešní článek o barvách jsem vybrala RÚŽOVOU.

Každý člověk má v oblibě určité barvy, které vyjadřují jeho bytostné já.Proto se jejich výběr mění nejen podle typu osobnosti, jednotlivých znamení, momentálního psychického rozpoložení, stupně duševního a duchovního vývoje...podle životní události.... Každá barva je výjimečná stejně, jako její nositel/ka. Výběrem barev můžeme nenápadně promlouvat k ostatním. Dáváme tím najevo, jak se cítíme, jaké jsou naše priority, jaký vztah máme k sobě sama.

Růžová barva je svým postavením výjimečná. V současné době je docela oblíbená nejen v oblékání, ale stále častěji se s ní setkáváme v moderním interiéru. V kombinaci s pastelovými odstíny zelené, modré, žluté vypadá báječně. Růžová v lidech dříve vyvolávala spíše odmítavé pocity. V minulosti by mnohá žena na sebe růžovou nevzala. Domnívám se, že tím, že se naše společnost stále více posouvá k vyššímu uvědomění a stupni sebelásky, oblíbenost této barvy přibývá. Růžová souvisí s bezpodmínečnou láskou k sobě i druhým, s něhou, oddaností, citem, s pokorou a citlivostí. Proč je jí pořád tak málo? Přiznejme si, že mnozí z nás stále ještě nedokáží stoprocentně přijmout sami sebe se všemi svými nedostatky. Zvláště pak ženy jsou k sobě často velmi kritické a růžová jim připadá trochu sladká. Umíme si užít sladkost v životě nebo se stále jen honíme za prací a povinnostmi...? Růžová nám ukazuje, že máme být k sobě více jemní a laskaví.

Růžová je oblíbenou barvou malých děvčátek předškolního věku a prvních školních let. Pro toto období je důležité, aby děvčátka cítila ochranu a lásku svých rodičů a okolí. Proč je tato barva v raném dětství u děvčat tolik důležitá? Z děvčete, které je milované a cítí se bezpečně, později vyroste zdravě sebevědomá a vnitřně silná žena. V souvislosti s růžovou jsem se nezmiňovala o chlapcích předškolního věku. Je to proto, že chlapcům se dodává schopnost sebevyjádření a sebedůvěra prostřednictvím světle a tmavě modré. Modrá zklidňuje temperament, kterého mají chlapci většinou nadbytek. Kdežto růžová děvčatům přidává na aktivitě.

Tak jako jiné barvy, také růžová má řadu odstínů, které působí trochu odlišně. Starorůžový a pudrový odstín je odrazem jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, něžných nálad a sentimentálních pocitů. Sytější odstíny působí intenzivněji a slavnostněji. Ostře růžová - pink, vypadá skvěle v kombinaci s bílou a černou a dodá osobnosti a také interiéru nadčasový charakter. S tímto výrazným odstínem je potřeba zacházet opatrně.

Pokud velmi milují růžovou muži, mají extrémně ženské rysy. Dívky a ženy, které růžovou preferují mohou působit infantilně a poukazovat na narušený postoj k realitě. Panenka Barbie v dospělém provedení je toho příkladem.

Co říci závěrem. Je dobré najít si v každé barvě svůj oblíbený odstín a nosit střídavě všechny barvy. Pokud se necítíme dobře, je nám smutno, zařadit více zelené a růžové, která pohladí naše srdce. Jestliže si nevíte rady s kombinacemi růžové, přidejte k ní šedou. Tato kombinace bude vždycky působit elegantně a nemůžete s ní nic pokazit.

Přeji vám příjemné čtení s růžovou!!!

Mgr. Greta Sartori   /   copyright
zpět