Mgr. GRETA SARTORI
Jsem absolventkou Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, obor dějiny umění a výtvarná výchova. Jako výtvarný pedagog jsem působila na základní a střední škole a poté jsem vedla soukromé výtvarné kurzy. Pedagogické praxi jsem se věnovala 20 let. Toužila jsem však také po seberealizaci ve volné tvorbě a paradoxně mi to umožnil zdravotní problém. Kvůli němu jsem ze školství odešla a zaměřila se na kresbu, malbu, textilní a oděvní techniky, později také na umělecké zpracování plochého skla. Měla jsem možnost pracovat na zakázkách v interiérech, realizovat výstavy a přehlídky v České republice i v zahraničí. V roce 2004  jsem však prožila druhý větší zlom spolu s nepříjemným úrazem na lyžích a moje priority se začaly měnit. Díky zdravotním a psychosomatickým potížím, které se táhly řadu let, jsem se začala stále více zajímat o alternativní způsoby léčby. Jako výtvarnici mne zaujal vliv barev na lidskou psychiku. Ve chvíli, kdy jsem řešila osobní těžkosti mi pomohla intuitivní kresba, malba a některé alternativní metody. Dnes mohu zodpovědně říct, že se cítím lépe, než před dvaceti lety. 
Ze svých zdravotních problémů jsem se doslova vykreslila. Nemohu ani pominout pomoc lidí, kteří mi byli učiteli na mojí cestě. Proto nabízím především svoji osobní životní zkušenost spolu s tím, co jsem získala léty praxe ve své profesi. Tu jsem doplnila o zkušenosti s intuitivní kresbou, vzdělání k arteterapii a přidala 15 let studia a práce s numerologickými rozbory, jejichž počet se blíží tisícovce. Velkým pomocníkem jsou pro mne zkušenosti s vizualizací a meditací, ale také vnímavost na proudění energií v těle. V roce 2019 jsem si rozšířila vzdělání o koučovací metody, které využívají řadu  motivačních technik právě z oblasti výtvarného umění, konkrétně vizualizaci, psychologie i duchovní oblasti. Proto Vám dnes mohu nabídnout jednotlivé, ale také kombinované programy terapie a koučování v jednom balíčku. 
Po
kud Vás zajímá moje výtvarná tvorba, podívejte se na přiložený katalog Greta Sartori katalog 1996-2009. Pro ukázku výtvarných technik, které nabízím prostřednictvím výukových kurzů, klikněte na popisky výše. (realistická kresba, malba, textilní grafika....)